Spacerownik po Wenecji

WENECJA. Po drugiej stronie lustra

„Wenecja. Po drugiej stronie lustra” to miniprzewodnik-ebook, który oprowadzi Cię po mniej znanych zakątkach Wodnego Miasta. To publikacja pokazująca Wenecję z nieco innej strony niż ta powszechnie znana, turystyczna. Jak pisze autorka „… To trochę tak, jakby zdjąć z oblicza Wenecji rozsławioną karnawałową maskę i zobaczyć jej prawdziwą, pozbawioną zdobień twarz…”

  • PartnerBlog Autostrada del Sole
  • Dostępnośćonline
Udostępnij

O publikacji

Serenissima ma od wieków niebywałą siłę przyciągania. Niewiele jest osób, które potrafią oprzeć się sławie jej romantyczności i nie marzą o spędzeniu chociażby jednego dnia wśród kanałów Wodnego Miasta. Wenecja, świadoma swojej wartości i roztaczanego uroku, nie odsłania się jednak przed podróżnym od razu. By dobrze ją poznać, trzeba pozwolić sobie na niespieszne błądzenie pośród stu siedemdziesięciu kanałów i trzech tysięcy uliczek miasta…”

Spacerownik „Wenecja po drugiej stronie lustra” chce pokazać to miasto z innej strony niż turystyczna. Mianowicie z tej, gdzie nie słychać gwaru turystów, nie trzeba przeciskać się w tłumie, można za to przechadzać się po labiryncie wąskich uliczek, wsłuchując się w wenecką ciszę, przerywaną jedynie dźwiękiem kościelnych dzwonnic.

By poznać duszę Wenecji i dotrzeć do jej serca, powinno się zwiedzić zakamarki miasta. Trzeba też tu wracać albo mieć to szczęście, by zatrzymać się na dłużej. Wówczas codziennie, ze zdziwieniem, odkrywa się wciąż nowe jej odsłony. Wiele zależy od tego, gdzie się zatrzymamy. Mieszkając przy Nadbrzeżu Tratw (Fondamenta delle Zattere), widzi się otwarte morze i rozmach niczym nie przysłoniętego nieba. W wąziutkich uliczkach centrum z trudnością otwiera się okno, tak by nie dotknąć okiennic kamienicy z naprzeciwka. Pokój z widokiem na Canal Grande zapewnia wrażenia porównywalne z tymi, jakie odnosimy mieszkając wśród zatłoczonych arterii wielkich miast. Za to w małych, bocznych kanałach, wyglądając zza firanki, można zatrzymać wzrok na wciąganym przez sąsiadkę z piętra wyżej koszyku z zakupami, a w dzielnicy portowej natkniemy się na suszące się za oknem pranie…” (fragment ze wstępu do publikacji).

  • Autor: Kamila Kowalska
  • ISBN: 978-8-3785-3430-3
  • Data wydania: lipiec 2016
  • Rozmiar pliku Pdf: 6.1MB

Fragment przewodnika zobaczysz tutaj.

Publikacja jest dostępna w księgarni internetowej Ebookpoint.pl

Wpisz szukane słowo i wciśnij "enter"

Shopping Cart