Trasy po Apulii

Nasze powolne trasy po Apulii

W Atelier del Sole wierzymy w podróżniczy minimalizm i autentyczność. Mniej znaczy dla nas więcej w tym temacie. Nie przygotujemy Wam po prostu listy apulijskich miejscowości, które „trzeba zobaczyć”, a raczej opowiemy o ich ukrytych miejscach, historiach, tradycjach i mieszkańcach. Bo w podróżowaniu nie chodzi nam o kolejne zaliczone miasteczka, ale o to by je poczuć, poznać i zrozumieć.

Apulia jest dla nas ziemią obiecaną powolnego podróżowania. Szczególnie poza sezonem, gdy region przenosi szukającego tam wtedy odpoczynku podróżnego wstecz o jakieś pół wieku. Słońce w południowych godzinach jest nadal ciepłe i rozgrzewa przyjemnie, gdy popija się kawę w barowym ogródku przy głównym placu jakiejkolwiek miejscowości.

Wokół natrafia się jedynie na nielicznych mieszkańców, głównie mężczyzn w podeszłym wieku, którzy rozgrywają zaległą partyjkę popularnego karcianego burraco. Chwilami ma się wrażenie, że trafiło się na plan włoskiego filmu sprzed lat: idealnie dopracowana scenografia już czeka na przygotowujących się aktorów.

Tylko, że można przesiedzieć tak nawet kilka godzin, a tłumy (statystów czy turystów) nie nadejdą. Co za rozkosz, wówczas, poznawać koloryt tych miejsc poniekąd w samotności, przyglądając się w spokoju czasami mocno dekadenckiej architekturze, łączącej się idealnie z senną, apulijską codziennością…

Masz ochotę na powolne zwiedzanie tego południowego regionu o intrygującym kształcie obcasa? U nas zamówisz autorskie trasy po Apulii, które dostosujemy do Twoich potrzeb. Obok informacji o polecanych przez nas mniej znanych miejscach, powiemy Ci gdzie kupić lokalne specjały bezpośrednio od producenta, gdzie warto wybrać się na degustację wina, a gdzie można przypatrzeć się produkcji miejscowych serów. Zaproponujemy Ci też alternatywne zwiedzanie regionu – np. na dwóch kółkach. To oczywiście tylko kilka przykładów naszej oferty.

  • PartnerBlog Autostrada del Sole
  • DataNa zamówienie
Udostępnij

    Zamów autorską trasę
    Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie oraz przetwarzanie Twoich danych osobowych przez stronę.

    Wpisz szukane słowo i wciśnij "enter"

    Shopping Cart