Włochy to sen, który powraca do końca życia

Anna Achmatowa

Terapia włoskością w Atelier del Sole

W Atelier del Sole wierzymy w terapię włoskością. I w to, że to terapia dobra dla każdego. Bo włoskość jest codzienną lekcją o tym, jak cieszyć się drobnostkami.

Dolce vita dolce far niente to znane koncepcje all’italiana, którym trudno się oprzeć. Gdziekolwiek się jest. W warunkach typowo włoskich, pachnącego wonią cytryn Wybrzeża Amalfitańskiego, Wiecznego Miasta o zachodzie słońca, gdy nad Tybrem unosi się zapach prażonych kasztanów, czy otulonego śniegiem szczytu Monte Bianco, obserwowanego znad lampki wina, zamieniają się w absolutny „must”.

Na szczęście włoskość można z łatwością przenosić i kultywować we „własnym ogródku”. Bo Włochy to nie tyle obszar geograficzny, co styl życia. Ta myśl jest nam drogowskazem przy tworzeniu podróżniczych projektów w Atelier del Sole. Uczymy włoskości i pokazujemy jak zabrać ją ze sobą do domu.

Zanurz się we włoskość i poznaj jej magię

  • CINQUE MINUTI

Włoskie „pięć minut” trwa z reguły dłużej niż w powszechnie przyjętej konwencji, ale czy to złe? Włochy uczą, że nawet tak krótki moment może zmienić jakość dnia. Bo to akurat wystarczająca chwila, by zatrzymać się na łyk aromatycznego espresso. Tylko tyle i aż tyle.

  • BEL PAESE

„Piękny kraj”, tak Włosi nazywają swoją ojczyznę. Jak odmówić im racji, jest tu wszystko o czym można śnić. Życie w idealnej krainie „winem i oliwą” płynącej byłoby jednak nudne, więc włoska rzeczywistość dostarcza urozmaiceń. Coś na pewno nie zadziała, ale to taki piękny kraj!

  • DOLCE VITA

Słodkie życia all’italiana to najciekawszy włoski towar eksportowy. Szczególnie, że tak naprawdę brak mu standardowej definicji. Każdy słodzi bowiem według własnego uznania, ale jak się okazuje to właśnie włoskie „dolce vita” jest tym doskonałym.

  • O’ SOLE MIO

Bez słońca i okularów słonecznych nie ma Włoch. Wie o tym każdy mieszkaniec włoskiego buta, gdy w deszczowy poranek wraca do domu po zapomniane etui z tym największym dobrem narodowym. Bo słońce na pewno wyjdzie: trzeba być gotowym. I zawsze optymistą!

Wpisz szukane słowo i wciśnij "enter"

Shopping Cart